Bůčekfest anebo festival nezdravého životního stylu


O BŮČEKFESTU

   Rok 2016 - X.ročník - tento jubilejní ročník se opět odehrával v areálu fotbalového hřiště TJ Sokol Sedlnice. Nechyběla již tradiční ochutnávka hmyzí grastronomie firmy Brouk na talíři a také žádná z tradičních "bůčekfestových" soutěží. Nově se také týmy dospěláků mohly zůčastnit turnaje ve vodním fotbale "O starostovo koleno". Hlavním kulturním tahákem byla návštěvníky velmi oblíbená kapela Legendy se vrací, která skvěle doplňovala atmosféru celého festivalu. Gurmán Sedlnice s.r.o. opět nabízel samé zabijačkové dobroty, Farma Lička trochu zdravější - zeleninové a také nabídka dalšího občerstvení byla bohatá. Každý z návštěvníků tak odcházel zasycen a spokojen. Akci tradičně navštívilo Hitrádio Orion se svým stánkem a změřit tělesné hodnoty návštěvníků přijelo z nedalekého Frenštátu p. Radhoštěm Centrum radosti. Celý festival pak završilo vyhlášení hlavní soutěže a předání putovního poháru absolutnímu vítězi. Tomu na závěr zazpívala vítěznou píseň také zpěvačka Lenka "Lo" Hrůzová.

   Rok 2015 - IX.ročník - se jako rok předešlý uskutečnil na parkovišti u fotbalového hřiště. Mimo již známých a oblíbených soutěží si návštěvníci akce mohli vyzkoušet také něco z netradiční hmyzí gastronomie. Nabídka byla pestrá - k ochutnání bylo nabízeno několik druhů "brouků". Např. cvrček banánový, zophobas či šváb argentinský. Nechyběl ani doprovodný program o který se postarala kapela Aleš Brichta Trio, nebo třeba ukázky KRAV-MAGA. O dobře naplněná bříška všech návštěvníků se postaraly již tradičně místní firmy, ale nechyběly také stánky rádia ORION a drobných prodejců. Celodenní soutěžeží pak slavnostně zakončilo vyhlášení hlavní soutěže "O Nejkvalitnější lidský bůček".

   Rok 2014 - VIII.ročník - se tentokrát uskutečnil na parkovišti u fotbalového hřiště. Na akci jako tradičně dorazilo i Hitrádio Orion. Partnery pro tento ročník byla obec Sedlnice, Gurmán Sedlnice s.r.o., Farma Lička, TV studio Sněženka. Nově Bůčekfest zaštítilo i místní Sdružení za rozvoj kultury a sportu obce Sedlnice. Mimo tradičních soutěží přibyly i tři nové, a to Pojídání žeber (vítěz získal titul Žebrožrout), Pojídání perníčků, soutěž pro děti (titul ŽROUTÍK) a Gurmánova klobása spojuje, což je taneční soutěž. Bůčekfest 2014 hudebně obohatila kapela Legendy se vrací, která měla u návštěvníků veliký úspěch. Celý den byl zakončen vyhlášením absolutního vítěze a slavnostním "bouchnutím" šampaňského.

   Rok 2013 - VII.ročník - v areálu KIC Sněženka, hrála country kapely PIKNIK, akci opět podpořilo rádio Orion, na festivalu se také nově podíleli Ličkovi. K tradičním soutěžím se připojily nové soutěže - CHROUPÁNÍ MRKVE (pro ty, co raději nemastné), CVALÍK a PÁRÁTKO. Ztížila se také disciplína TROJBOJ BŮČEKFESTU (půllitr na ex a slalom). Ke kulturnímu programu přispěla také Kristýnka Orságová, která festival obzvláštnila flóristickou show, ve které se předvedly děti ze Sedlnic. Festival dokonale zakončilo akustické vystoupení známe kapely FLERET.

   Rok 2012 - VI.ročník - před komplexem Sněženka, hrál brněnský Miloš Band, akci opět podpořilo rádio Orion, kromě tradičních soutěží přibyly dvě nové a to TROJBOJ BŮČEKFESTU a TUČŇÁK BŮČEKFESTU (výhercem se stal ten, kdo měl nejvyšší hodnoty naměřeného tuku v těle).

   Rok 2011 - V.ročník - před komplexem Sněženka, hrál krnovský Wagón, poprvé účast rádia Orion a Agentury Dobrý den, s.r.o., Pelhřimov – město rekordů

   Rok 2010 - IV.ročník – před komplexem Sněženka, hrál brněnský Piknik

   Rok 2009 - III. ročník - zase na hřišti – hrál brněnský Piknik

   Rok 2008 - II.ročník - na dnešním víceúčelovém hřišti v areálu TJ Sokol Sedlnice (hrál Rock ‚n‘ roll Marcela Woodmana) v rámci obecní pouti na sv. Michaela

    Rok 2006 a 2007 měl prodlevu.

   V září roku 2005 se uskutečnil 1.ročník Bůčekfestu. Ten již organizačně zajišťoval KIC Sněženka. Byla to vlastně opět zabíjačka, které měla již větší kulturní program, poprvé se představila prasátka, vlály transparenty, provolávala se sláva bůčku. Byla uskutečněna přednáška o prospěchu konzumace bůčku a poprvé se měřil tlak a choresterol.

   V březnu roku 2004 se uskutečnila zabíjačka před restaurací Sněženka, kterou iniciovalo kulturní a informační středisko Sněženka. Akci provedla restaurace pod vedením tehdejšího vedoucího pana Václava Kvity. Zařízení provozoval Obecní úřad. Kulturní zabezpečení provedla Strana progresivní recese Nový Jičín a hrála cimbálová muzika. Tato akce iniciovala první ročník Bůčekfestu.
FOTOGALERIE

Bůčekfest 2013

Zobrazit více >>

Bůčekfest 2013

Zobrazit více >>

Bůčekfest 2011

Zobrazit více >>


Designed by PetiCZek