Bůčekfest aneb festival nezdravého životního stylu


ČESKÁ KNIHA REKORDŮ

V roce 2013 se opět k festivalu Bůčekfest přizvala agentura Dobrý den z Pelhřimova, aby byla přítomna u pokusů překonat již zapsané rekordy. Podařilo se překonat pouze jeden rekord a to v soutěži DRŽENÍ PRASEČÍ HLAVY ZA RYPÁK, stopky paní komisařky se zastavily na čase 01:13:79, čímž se překonal rekord o bezmála 7 sekund. V soutěži POJÍDÁNÍ PREJTU NA ČAS se nikdo téměř ani nepříbližil ke stávajícímu rekordu 00:39:00. Více informací o výsledcích z letošního a předešlých ročníků naleznete v sekci Vítězové.


Rok 2011

V rámci akce Bůčekfest pořádané v obci Sedlnice, která se uskutečnila souběžně se svatomichaelskou poutí 2.října, se podařilo uspořádat dvě soutěže, jejichž výsledky byly zaznamenány do České knihy rekordů.

V hledáčku pořadatelů bylo uskutečnit takovou soutěž, která koresponduje se záměrem festivalu nezdravého životního stylu a která dosud v již zmíněné knize nebyla zapsána. A také se tak stalo. Komisařka agentury Dobrý den sídlící v Pelhřimově, což je jak známo město rekordů, byla ve smluvený čas připravena se stopkami na místě.

V tento den se uskutečnily 2 soutěže. A to v pojídání jelítkového prejtu, který byl vlažný a jeho hmotnost byla 500g. Této soutěže se zúčastnilo 8 borců. Pravidla byla jednoduchá, co nejrychleji do sebe vpravit půl kila vlažného jelitového prejtu, přičemž jedlíci směli používat jen ruce, popř. střídku chleba. Tato soutěž byla rozdělena do dvou kol (po 4 jedlících).

Druhou soutěží bylo v držení vepřové hlavy za rypák s nataženou rukou. Nutno dodat, že vepřová hlava vážila 7,8 kg. I zde soutěž byla rozdělena do dvou kol. Údaje o vítězích obou soutěží jsou uvedeny v sekci Vítězové.
FOTOGALERIE


Bůčekfest 2013

Zobrazit více >>

Bůčekfest 2013

Zobrazit více >>

Bůčekfest 2011

Zobrazit více >>


Designed by PetiCZek